P1388845web

Nova aplikacija v projektu DOORS kmalu nared

Objavljeno 13 jun 2023

Spletna aplikacija, ki jo pripravljamo v okviru evropskega projekta DOORS – Digitalni inkubator za muzeje in bo dostopna na naslovu MALT.si, je v zadnji fazi testiranja. Obenem smo posneli promocijski video, s katerim bomo projekt predstavili javnosti.

Video smo pretekli konec tedna posneli v sodelovanju z Production Lair, ki se s svojim delom vse bolj uveljavlja v tem okolju. S podjetjem Arctur, ki razvija omenjeno aplikacijo, pa smo medtem že preizkusili testno verzijo. Končna verzija bo javnosti uradno predstavljena v septembru, ko načrtujemo tudi nekaj dogodkov, s katerimi želimo rezultate projekta približati uporabnikom.

DOORS snemanje

Ker so tovrstni projekti za naš muzej novost, smo nekaj misli o digitalizaciji v Goriškem muzeju ter zanimivi, koristni in poučni izkušnji v projektu DOORS strnili v dokumentu, ki si ga lahko preberete na tej povezavi.

DOORS Web App

DOORS EU logo