Xbar img 0034a resize

Ohraniti preteklost, ustaviti čas za danes in jutri

Razstava je na ogled v drugem nadstropju vile Bartolomei v Solkanu. Postavili smo jo leta 2007, predstavlja pa dejavnost konservatorjev-restavratorjev. Konec leta 2013 smo jo nadgradili in dopolnili s pomočjo digitalne tehnologije, ki na dinamičen ter inovativen način pelje obiskovalce čez razstavljene vsebine. Virtualni vodič s pomočjo zvoka, osvetlitve, grafičnega materiala in video vsebin poda obiskovalcu vse potrebne informacije o postopkih in principih konserviranja ter restavriranja predmetov. Zainteresirani obiskovalec se lahko še podrobneje poglobi v različne vsebine z uporabo pametnega telefona ali tabličnega računalnika, s katerim lahko prebere več kot 30 QR-kod, ki ga vodijo do dodatnih multimedijskih vsebin. Te si je mogoče ogledati tudi na računalniku. Goriški muzej z razstavo odstira zakulisje muzejskega dela tudi tistim skupinam obiskovalcev, ki so jim digitalni mediji bliže kot muzejski predmeti.