Ta veseli dan 2018 2

Ta veseli dan kulture 2019: Dan odprtih vrat slovenske kulture

Objavljeno 2 dec 2019

Ob obletnici rojstva slovenskega poeta Franceta Prešerna slovenske kulturne ustanove tradicionalno odpirajo svoja vrata. Akciji se redno pridružuje tudi Goriški muzej s prostim vstopom v vse svoje muzejske zbirke.

Zbirke, ki so odprte 3. decembra 2019:
Grad Kromberk (9.00-17.00),
Muzejski zbirki Kolodvor in Pristava (13.00-17.00),
Grad Dobrovo (9.00-12.00 in 13.00 do 15.00).

Zvečer pa ste vljudno vabljeni na prav poseben Muzejski torkov večer: Sprehod skozi depoje časa. Štirideset let v muzeju. S spontanim pogovorom in obujanjem spominov na sodelavce, razstave, dogodke in pripetljaje se bomo ozrli na zadnjih štirideset let delovanja Goriškega muzeja. Vsak na svoj način, vsak s svojimi zgodbami, in morda tudi skupaj z vsemi povabljenimi, ki spremljate goriški muzejski utrip. Muzejski torek bodo oblikovali etnologinji mag. Inga Miklavčič Brezigar in Katja Kogej ter samostojni muzejski tehnik – oblikovalec Boris Blažko. Večer si je zamislil Boris Blažko, zaposlen 40 let v Goriškem muzeju, namesto običajnega poslavljanja ob odhodu v pokoj.