Upal2 2

Prost vstop in brezplačna vodena ogleda na kulturni praznik

Objavljeno 1 feb 2023

Tudi ob letošnjem Prešernovem dnevu, slovenskem kulturnem prazniku, želimo v Goriške muzeju naše zbirke in razstave čim bolj približati javnosti, zato v sredo, 8. februarja, vabimo vse, da nas brezplačno obiščejo in se udeležijo vodenih ogledov.

Ta dan bodo po prazničnem urniku odprti Muzej na meji – Pristava (12:00–17:00), kjer vas ob 14:00 popeljemo po razstavi Na šverc! Tihotapstvo na Goriškem po drugi svetovni vojni. Obiščete lahko tudi Muzej na meji – Kolodvor (odprt 12:00–17:00, vhod s perona železniške postaje Nova Gorica) in se ob 15:00 z brezplačnim vodstvom podate po razstavi Državna meja na Goriškem 1945–2004.

Na praznično sredo vas vabimo tudi na Grad Kromberk, ki bo odprt od 10:00 do 18:00, na ogled pa sta razstava GO*S50-60, Mesto in prebivalci v 50. in 60. letih in stalna muzejska zbirka. Prav tako bodo na stežaj odprta vrata Vile Bartolomei v Solkanu od 15:00 do 19:00. V pritličju lahko odkrivate NePozabljene predmete, v prvem nadstropju se med filmskimi plakati zavrtite v svet sedme umetnosti, v drugem nadstropju pa se čas zavrti v bolj oddaljeno zgodovino in skozi stalno zbirko Ohraniti preteklost, ustaviti čas za danes in jutri spoznate dejavnost konservatorjev-restavratorjev.

Vsem obiskovalcem na kulturni praznik nudimo prost vstop v muzejske zbirke po prazničnem urniku.

Vas pričakujemo!

Prešernov dan