Img 5001a

Projekcija dokumentarnega filma GO-VID

Objavljeno 3 sep 2020

Vabimo Vas na muzejski torkov večer

8. septembra 2020 ob 20. uri na Grad Kromberk

Projekcija dokumentarnega filma GO-VID in pogovor o obeh Goricah v času epidemije

Spomladi, ko je bila državna meja med Novo Gorico in Gorico neprehodna, sta Carlo Ghio in Sara Terpin (portal Slovely.eu) posnela prvi dokumentarec, ki je zabeležil vzdušje čezmejnega prostora v času pandemije Covid19. Naslov dokumentarca je GO-VID Ko vidiš spet mejo - Quando riappare il confine. Po projekciji se bomo o teh ne tako davnih dogodkih pogovarjali z avtorjema ter z Igorjem Devetakom iz Primorskega dnevnika in Vesno Humar iz Primorskih novic, s katerima bomo razmišljali o tem, kaj smo se s tem zaprtjem naučili ter kako se je z zaprtjem spopadla ekipa GO2025, ki se pripravlja na drugi krog za izbor evropske prestolnice kulture 2025.

Sodelujejo: Igor Devetak, Carlo Ghio, Vesna Humar in dr. Sara Terpin

GO-VID

Prireditve v muzeju so omejene na 50 oseb. Obiskovalci morajo ob prihodu pustiti svoje podatke in nositi lastno zaščitno masko.