Prijavite se na delavnico s kockami v tednu otroka
Goriški muzej se v tednu otroka pridružuje akciji slovenskih muzejev in galerij Z IGRO DO DEDIŠČINE, v okviru katere se od 2. do 8. oktobra 2023 vrstijo različni dogodki, družinski programi in druge prireditve, ki spodbujajo medgeneracijsko zbliževanje, odkrivanje novih znanj skozi igro ter aktivno doživljanje in ustvarjalnost.
Na Gradu Kromberk, kjer je na ogled razstava o Novi Gorici v 50. in 60. letih, bo kustos pedagog David Kožuh v sredo, 4. 10. 2023, od 17.00 do 18.00 vodil brezplačno delavnico s kockami »Zgradili bomo Novo Gorico«, ki je primerna za otroke od 6. leta. Število mest je omejeno, zato se čimprej prijavite po e-pošti: david.kozuh@goriskimuzej.si.
Prepričajte se, da je gradnja Nove Gorice ne le poučna, ampak tudi zabavna!

Konferenca za večjo dostopnost s primeri dobrih praks
Morfologija ptice: taktilna razstava
Evropski dnevi arheologije z vodstvom po arheološki razstavi
Poletna muzejska noč z vodstvi in novo razstavo
Poletje začenjamo Med morjem in kamnom
Valvasorjev nagelj prejel kustos David Kožuh
V nedeljo praznujemo mednarodni dan muzejev
Zgodovinar dr. Branko Marušič (1938–2026) ni bil le znanstvenik