Img 5001a

Predstavitev zbornika Vloga teritorialne obrambe Severnoprimorske pri osamosvajanju Republike Slovenije

Objavljeno 10 sep 2020

V okviru dneva odprtih vrat Goriškega muzeja vas vabimo na muzejski torkov večer

15. septembra 2020 ob 20. uri na Grad Kromberk

Knjiga je bila zasnovana kot zbornik referatov s posveta, ki ga je pripravil Pokrajinski odbor Zveze veteranov vojne za Slovenijo Severnoprimorske 26. novembra 2015 v Novi Gorici. Z zbornikom so uredniki želeli v strnjeni obliki podati pregled in povzetek najpomembnejših dogajanj v obdobju osamosvajanja v Severnoprimorski pokrajini, s poudarkom na vlogi TO. Bralec naj bi v skrajšani obliki dobil celovito in čim bolj objektivno sliko, obenem pa bi bil napoten tudi na druge vire, če bi ga zanimale podrobnosti.

Zbornik bodo predstavili člani Pokrajinskega odbora ZVVS Severnoprimorska.

Vloga teritorialne obrambe

Prireditve v muzeju so omejene na 50 oseb. Obiskovalci morajo ob prihodu pustiti svoje podatke in nositi lastno zaščitno masko.