Predstavitev nove številke Goriškega letnika
Vabimo Vas na muzejski torkov večer
18. decembra 2018 ob 19. uri na Grad Kromberk
Predstavitev nove številke Goriškega letnika
Zaključni dogodek iztekajočega se leta bo v Goriškem muzeju predstavitev
nove, 42. številke Goriškega letnika – zbornika Goriškega muzeja.
Muzejsko dejavnost preteklega leta bo predstavil Vladimir Peruničič, direktor
Goriškega muzeja in odgovorni urednik letnika, vsebino nove številke pa uredniki
Andrej Ferletic, Teja Gerbec in Petra Kolenc.
Toplo vabljeni.

Z dogodkom se pridružujemo praznovanju Evropskega leta kulturne dediščine.
Konferenca za večjo dostopnost s primeri dobrih praks
Morfologija ptice: taktilna razstava
Evropski dnevi arheologije z vodstvom po arheološki razstavi
Poletna muzejska noč z vodstvi in novo razstavo
Poletje začenjamo Med morjem in kamnom
Valvasorjev nagelj prejel kustos David Kožuh
V nedeljo praznujemo mednarodni dan muzejev
Zgodovinar dr. Branko Marušič (1938–2026) ni bil le znanstvenik