Cirilkosmackonj

Predstavitev knjige C. Kosmača Lovim pomladni veter

Objavljeno 14 sep 2022

Po poletnem premoru nadaljujemo niz predstavitev knjig in drugih publikacij, s katerimi je Goriški muzej začel že leta 2000.

Tokrat bomo 20. septembra 2022 ob 19. uri na Gradu Kromberk predstavili izbor 33 novel Cirila Kosmača (1910–1980), ki jih je pisateljv treh desetletjih, od zgodnjih tridesetih do konca petdesetih let 20. stoletja, objavil le v časopisih in revijah. Neprecenljivo je Kosmačevo pričevanje iz prve roke: o tigrovskem uporu, fašističnih ječah, begunskih letih po Sloveniji in Evropi, partizanskem boju… Knjiga se bere kot avtobiografija trdoživega in živega naroda. Za Kosmača je bilo pisanje v slovenščini dejanje upora. Nad žuborečo reko njegovih besed še zmeraj veje pomladni veter upanja.

Knjigo bosta predstavila njena urednika: Andraž Gombač, sicer urednik kulturne redakcije Primorskih novic, in pisateljeva hči Nanča Kosmač Kogej.

Dogodek bo organiziran v sodelovanju z založbo Beletrina v okviru Beletrininih trubadurjev.

Lovim pomladni veter

Na naslednjem muzejskem torkovem večeru 27. 9. 2022 bomo predstavili novo številko revije Na fronti. Vabljeni!