Img 5001a

Ponovno odprtje muzejskih zbirk

Objavljeno 4 maj 2020

Drage obiskovalke in obiskovalci Goriškega muzeja!

Z veseljem sporočamo, da v torek, 5. maja 2020, ponovno odpramo muzejsko zbirko Grad Kromberk in v četrtek, 7. maja 2020 muzejsko zbirko Kolodvor. Zbirki sta odprti po običajnem poletnem urniku.

Ostale zbirke na drugih lokacijah bomo postopoma odpirali do 18. maja 2020.

Prosimo vas, da ob obisku upoštevate naslednja navodila:

• V muzej prihajajte le osebe brez bolezenskih znakov.
• Ob vstopu v muzej si razkužite roke.
• V vseh prostorih je obvezna uporaba lastne zaščitne maske.
• Upoštevati je potrebno predpisano medsebojno razdaljo (najmanj 2 m).
• Upoštevati je potrebno higieno kašlja.
• Vstop v razstavne prostore je možen le za posameznike, družine in manjše skupine (do 3 osebe).
• Priporočljiva dinamika obiska je 1 obiskovalec na 20 m² neto površine prostora hkrati, če bo obiskovalcev več, bomo določili interval vstopanja.
• Listanje publikacij v muzejski trgovini ni dovoljeno.
• Strokovnih vodstev po muzejskih zbirkah do nadaljnjega ne bo, prav tako ne pedagoško-andragoških programov, posvetovanj, okroglih miz, odprtij razstav ter drugih dogodkov, ki vključujejo tesnejše druženje.

Za zaščito obiskovalcev in zaposlenih smo uredili vse potrebno in naše delovanje prilagodili smernicam, ki jih je izdalo Ministrstvo za kulturo 29. 4. 2020. V prostorih muzeja upoštevamo vse tehnične ukrepe, ki jih določa Nacionalni inštitut za javno zdravje v priporočilih, objavljenih dne 28. 4. 2020.