Nepozabljeniweb01

Odprtje razstave NePozabljeni predmeti

Objavljeno 10 jun 2021

Vabimo vas na odprtje stalne razstave NePozabljeni predmeti, ki bo v petek, 11. 6. 2021, ob 19. uri v Vili Bartolomei v Solkanu.*

NePozabljeni predmeti

Interdisciplinarna razstava NePozabljeni predmeti je sodoben poskus postavitve razstave skozi prizmo tega, kar je nekoč predstavljal kabinet čudes. Z njo želimo pokazati delček naših zbirk preko predmetov, ki so se skozi desetletja uporabljali in smo jih ob tehnološkem napredku, v katerem drvimo, nadomestili z novimi, ter s tem nanje skoraj pozabili. Če bodo ti predmeti za mlade nekaj novega, pa se jih bodo starejši spomnili z dobršno mero nostalgije.

Pri nastajanju razstave so sodelovali vsi oddelki Goriškega muzeja, veliko predmetov je muzej v zadnjem letu prejel z donacijami, nekaj pa smo si jih izposodili.

Razstavo bosta odprla Vladimir Peruničič, direktor muzeja in David Kožuh, avtor razstave.

Razstavo sta omogočili: Ministrstvo za kulturo RS in Mestna občina Nova Gorica

* odprtje in ogled na dan odprtja bosta možna ob upoštevanju veljavnih odlokov - v tem trenutku je to pogoj PCT, varnostna razdalja in zaščitne maske.