Web cover lokalne gline brez napisa

Odprtje občasne razstave Lokalne gline in dediščina. Posočje‒Kras

Objavljeno 11 dec 2023

Trojezično razstavo, ki jo odpiramo v četrtek, 14. decembra 2023, ob 18.00, v Vili Bartolomei v Solkanu, sta pripravila Goriški muzej in Klub keramikov Kanal v okviru projekta »Lokalne gline in dediščina«, ki poteka pod vodstvom dr. Teje Gerbec in Alenke Gololičič.

Delo s 46 vzorci, zbranimi med Posočjem, Vipavsko dolino in Krasom, je pokazalo, kako raznovrstne so gline v našem lokalnem okolju. Na ogled postavljamo nekatere izmed več kot 700 testnih izdelkov in predmetov iz lokalnih glin ter izbor muzealij, ki kažejo rabo tega naravnega materiala od prazgodovine do 21. stoletja.

Razstava, ki jo spremlja katalog na 80 straneh, daje obiskovalcu možnost razumeti prostor ter njegovo neprecenljivo vrednost v preteklosti in danes.

Vabljeni v svet gline in dediščine!