Vabilomtvdec5.2023frontbreznapisa

Muzejski torkov večer: Poskus rekonstrukcije neuresničenega Narodnega muzeja v Gorici

Objavljeno 29 nov 2023

Ustanovitev slovenskega narodnega muzeja v Gorici in njegovo nastajanje pred prvo svetovno vojno je bilo nedvomno narodno napredno dejanje na Goriškem. Dr. Lidija Tavčar se v monografiji ukvarja predvsem z vprašanji, kako je slovenski muzej nastajal, kdo so bili njegovi pobudniki, darovalci in kaj so darovali za nastajajočo muzejsko zbirko.

Knjiga je tudi poskus miselne rekonstrukcije tega neuresničenega muzeja na osnovi dostopne literature in virov, med katerimi sta še posebej pomembna takratna časopisa Soča in Gorica.

Z avtorico se bo na muzejskem torkovem večeru na Gradu Kromberk 5. decembra 2023 ob 19. uri pogovarjala dr. Petra Kolenc, urednica monografije Poskus rekonstrukcije neuresničenega Narodnega muzeja v Gorici (1910–1914).

Toplo vabljeni! Vstop prost.

Napovedujemo:
19. decembra 2023 bomo na zadnjem muzejskem torkovem večeru v tem letu predstavili novo številko zbornika Goriškega muzeja - Goriški letnik.