Gm skupinska2015 web

Muzejski torkov večer: Pogovor z nekdanjimi sodelavci ob 70-letnici Goriškega muzeja

Objavljeno 7 dec 2022

Pred nami sta v tem letu še dva muzejska torkova večera, ki bosta sklenila jubilejno leto. 13. decembra 2022 ob 19. uri se želimo na Gradu Kromberk skupaj ozreti na preteklo delo, uspehe in prelomnice, ki so zaznamovali prvih sedem desetletij Goriškega muzeja.

Ob tej priložnosti bo sedanji direktor Vladimir Peruničič gostil nekdanje direktorje Goriškega muzeja, tako da se nam bodo pridružili Branko Marušič, Nelida Nemec in Slavica Plahuta.

Na preteklo pot bomo z besedo in sliko pogledali tudi skozi spomine drugih upokojenih sodelavcev in ostalih, ki so/ste pisali to 70-letno zgodbo ohranjanja in negovanja naše kulturne dediščine in izročila.
»Osvežite si spomine v Goriškem muzeju!«

Prijazno vabljeni! Vstop prost.

Skupinska slika, 2016

NAPOVEDUJEMO: Zadnji muzejski torkov večer v decembru bo namenjen predstavitvi letošnjega zbornika Goriški letnik, ki nosi zaporedno številko 46. Uredniki vas pričakujejo 20. decembra 2022 ob 19. uri na Gradu Kromberk.