Mimetikaslika

Mimetika kot vir kreativnosti

Objavljeno 2 nov 2019

Delavnica bo potekala v torek, 05.11.2019, ob 16:00 v Goriškem muzeju na Gradu Kromberk.

Mimetičnost je lastnost imitacije narave in okolja, lahko bi jo celo definirali kot najstarejšo umetniško stvaritev narave v kompleksnem procesu evolucije.

Podali se bomo na raziskovanje skrivnostnih mimetičnih kompozicij s pomočjo različnih kreativnih pristopov. Na delavnici bodo sodelujoči spoznali razvoj mimetičnih vzorcev, od najzapletenejših kompozicij do poenostavljenih oblik in tekstur. Vsi sodelujoči bodo izdelali svoj mimetični vzorec na osnovi opazovanja okolja in kreativnih vzgibov. Za zaključek se bomo sprehodili po lokaciji ter foto-dokumentirali vse umetniške stvaritve udeležencev.

Delavnico organizira KUD BridA ob podpori JSKD.
Potekala bo pod strokovnim vodstvom njenih članov, Jurija Pavlice, Sendi Mango, Toma Kerševana.

Prijave na delavnico sprejemamo na tel. št. 031 890 545 ali preko e-pošte katarina.bresan@goriskimuzej.si oziroma brida@siol.net.

Število mest je omejeno.

Mimetika