International%20museum%20day%202022%20graphic

Mednarodni muzejski dan v Goriškem muzeju

Objavljeno 12 maj 2022

Goriški muzej se vnovič priključuje obeleževanju Mednarodnega muzejskega dne, ki letos poteka v sredo, 18. maja 2022. Letošnje geslo je »Moč muzejev«.

Tako kot vsako leto imajo tega dne obiskovalci v vse naše odprte zbirke prost vstop. Brezplačno si lahko ogledate muzejske zbirke Grad Kromberk, Kolodvor, Pristava in Vila Bartolomei.

Prav lepo vabljeni pa tudi na štiri dogodke, ki jih letos na ta dan organiziramo:

15.00 – 20.00: Vinarski muzej Vipava: brezplačno strokovno vodstvo.
Vodi kustos etnolog dr. Borut Koloini, avtor razstave.

17.00: Grad Kromberk: strokovno vodstvo občasni razstavi GO S50-60.
Vodi kustos etnolog Rok Bavčar, soavtor razstave.

18.00: Muzejska zbirka Ajdovščina: Vodstvo po stalni razstavi Fosili iz zbirke Stanislava Bačarja. Vodil bo doc. dr. Luka Gale, predstojnik Katedre za stratigrafijo, paleontologijo in regionalno geologijo Oddelka za geologijo Naravoslovnotehniške fakultete Univerze v Ljubljani.

18.30: Vila Bartolomei: Vodstvo po stalni razstavi NePozabljeni predmeti. Vodi kustos pedagog David Kožuh, avtor razstave. Vila bo na ta dan odprta od 16.00 do 20.00.

Mednarodni muzejski dan v Goriškem muzeju

Vabljeni v naše zbirke na Mednarodni muzejski dan.