Kolovratslika

Digitalni kolovrat

Objavljeno 4 nov 2019

Delavnica bo potekala v nedeljo, 10.11.2019, ob 15:00 v Goriškem muzeju na Gradu Kromberk.

Delavnica se bo začela s kratkim uvodom v zgodovino giblijivih slik. Nato se bodo udeleženci posvetili izdelavi mehaničnih mini koles in slikic, ki jih bodo sestavili v nekakšen kolovrat s pomočjo katerega bo predvajanje zaporednih sličic sprožilo animacijo. Z delavnico bomo stopili še korak naprej in poskusili vsebine na različnih kolesih povezati, tako da jih bo mogoče kar s pametnim telefonom sestaviti v zgodbe ali pripovedi. Projekt bo na tak način omogočal lažje razumevanje medija gibljivih slik, od prvih mehaničnih začetkov do sodobne digitalne uprizoritve.

Delavnico organizira KUD BridA ob podpori JSKD.
Potekala bo pod strokovnim vodstvom njenih članov, Jurija Pavlice, Sendi Mango, Toma Kerševana.

Prijave na delavnico sprejemamo na tel. št. 031 890 545 ali preko e-pošte katarina.bresan@goriskimuzej.si oziroma brida@siol.net.

Število mest je omejeno.

Digitalni kolovrat