Vila bart 02mala

Burbonke, potomke Damaščank

Objavljeno 10 apr 2018

Vabimo Vas na muzejski torkov večer

17. aprila 2018 ob 19. uri v Vilo Bartolomei

Predavanje Burbonke, potomke Damaščank

Edi Prošt bo predstavil družino starinskih vrtnic burbonk in zbirko vrtnic, ki na vrtu frančiškanskega samostana na Kostanjevici letos praznuje 15 letnico. O prednicah burbonk, starejših damaščankah nam bo pripovedovala Katja Kogej, s poudarkom na njihovih odličnih lastnostih za zdravje in kulinarične užitke. Spoznali bomo tudi knjigo Sladki recepti z vrtnicami.

Sodelujeta: Katja Kogej (predsednica Goriškega društva ljubiteljev vrtnic) in Edi Prošt (strokovni vodja Festivala vrtnic).

BurbonkeZ dogodkom se Goriški muzej pridružuje prireditvam v počastitev Škrabčevega leta, ki so ga ob 100. obletnici smrti patra Stanislava Škrabca razglasili v Frančiškanskem samostanu na Kostanjevici v Novi Gorici.