Img 5001a

Aleksandrinke in časopis Bazovica

Objavljeno 15 apr 2022

Vabimo Vas na muzejski torkov večer

19. aprila 2022 ob 19. uri na Grad Kromberk

Aleksandrinke in časopis Bazovica

V prvem delu večera bomo predvajali film Aleksandrinke so prišle domov, ki sta ga pripravila in posnela Vesna Humar ter Ivo Saksida. Ogledu filma bo sledil kratek pogovor z ustvarjalcema in Andrejko Humar o delovanju dramske skupine, ki ohranja v besedi in igri dediščino aleksandrink.

V drugem delu večera bo kustos zgodovinar dr. Marko Klavora predstavil časopis Bazovica, ki je med drugo svetovno vojno v slovenskem jeziku izhajal v Egiptu in so ga finančno podpirale tudi aleksandrinke.

Prireditev organiziramo v sodelovanju z Društvom za ohranjanje kulturne dediščine aleksandrink in Društvom žena Prvačina. Slednje po zaključku vabijo na »aleksandrinski prigrizek«.

Marija Furlan v parku z ostalimi aleksandrinkamiMarija Furlan (prva z leve) v parku z ostalimi aleksandrinkami. Hrani Katja Škrlj