Plakati small

15. september: Dan odprtih vrat Goriškega muzeja

Objavljeno 5 sep 2022

Ob dnevu Goriškega muzeja, ki ga obeležujemo 15. septembra, na dan vrnitve Primorske k matični domovini, bodo kustosi tudi letos brezplačno popeljali obiskovalce po stalnih zbirkah in razstavah:

9.30–11.30, MUZEJ NA MEJI (Kolodvor, Pristava): voden ogled in sprehod med dvema razstavama: Državna meja na Goriškem 1945–2004 in Na šverc! Tihotapstvo na Goriškem po drugi svetovni vojni. Vodita kustosa zgodovinarja dr. Ines Beguš in dr. Marko Klavora. Zbirno mesto: Trg Evrope.

16.30–17.30, VILA BARTOLOMEI V SOLKANU: voden ogled po razstavi Iz katerega filma si pa ti? Vodi kustos Rok Bavčar, avtor razstave izbranih filmskih plakatov.

18.00, GRAD KROMBERK: vodstvo po razstavi GO*S50-60, Mesto in prebivalci v 50. in 60. letih; vodi kustos David Kožuh, soavtor razstave.

18.00, MUZEJSKA ZBIRKA AJDOVŠČINA: Fluvio Frigido – Castra – Flovius, vodi kustosinja arheologinja dr. Ana Kruh.

18.00, DVOREC LANTHIERI: Vinarski muzej Vipava, vodi muzejski svetnik dr. Borut Koloini, avtor razstave.

Vsa vodstva po razstavah so brezplačna, obiskovalci pa imajo ta dan PROST VSTOP v vse muzejske zbirke Goriškega muzeja, ki bodo odprte po rednem urniku: https://goriskimuzej.si/obiscite-nas/urnik

Vabljeni! Kolektiv Goriškega muzeja vas pričakuje!