Vihar sovražen svet pretresa

Razstava Narodne in univerzitetne knjižnice ob stoletnici prve svetovne vojne v sklopu Festivala Tenso 2017 »Zbogom orožje, pozdravljena pesem!«

Na tokratni postavitvi razstave v sklopu festivala »Zbogom orožje, pozdravljena pesem!« smo izpostavili pričevanja o glasbi, ki je slehernemu posamezniku za kratek čas odvrnila misli od bede vojnega vsakdanjika. Zvoki koračnic so pospremili vojake na bojišča, stare ljudske in umetne pesmi so jih tolažile in vedrile v urah počitka. V zaledju fronte so prirejali dobrodelne koncerte in poslušali promenadne koncerte poklicnih vojaških orkestrov, nastajale so nove skladbe za »vojni čas«, h katerim so se ljudje zatekali po upanje in tolažbo. Postavitev je dopolnil razstavni katalog v obliki posebne številke časopisa razstave, sestavljen iz delčkov dokumentov in zgodb, shranjenih v knjižnici.

Lokacija: Grad Kromberk

Od: 12 sep 2017