Img 5001a

Fototeka. Fotografska zapuščina XX. stoletja

Objavljeno 16 nov 2017

Vabimo Vas na muzejski torkov večer

21. novembra 2017 ob 19. uri na Grad Kromberk

Predstavitev monografije Fototeka. Fotografska zapuščina XX. stoletja

Fototeka Muzeja novejše zgodovine Slovenije je bila ustanovljena leta 1952. V obdobju svojega delovanja je vseskozi pridobivala, za slovensko ozemlje pomembno fotografsko gradivo, ki danes obsega preko dva milijona fotografskih enot. Fotografske podobe, ujete na različne nosilce, ilustrirajo vse pomembne dogodke v življenju Slovencev, od začetka prve svetovne vojne do današnjih dni in so pomembno gradivo za preučevanje in slikovno ilustracijo slovenske zgodovine. V pregledni monografiji je tako predstavljen del te zares bogate zapuščine. Na štiristotih straneh je objavljenih 438 fotografij iz kar dvaintrideset različnih fotografskih zbirk in fondov.

Sodelujejo uredniki zbornika: dr. Kaja Širok, Ivo Vraničar in Andreja Zupanec Bajželj

Fotografska zapuščina XX. stoletja