Zadruzni%20dom%20hum skica2

Zadružni dom Hum – 70 let

Razstava je nastala na pobudo in s terenskim delom VS Hum.

Razstava je bila prvotno postavljena ob praznovanju 70. obletnice zidanja mogočne stavbe zadružnega doma na Humu v prostorih doma. Sedaj gostuje v stolpni sobi v drugem nadstropju poleg Galerije Zorana Mušiča. Predstavlja povojno obdobje, ko so ljudje na vasi z navdušenjem in prostovoljnim delom gradili zadružne domove, ki so jim predstavljali gospodarsko in kulturno bodočnost. Na razstavi lahko vidite tako dokumente in fotografije, zbrane s terenskim delom ter raziskavami v arhivu, kot tudi predmete, povezane z dejavnostmi v zadružnem domu. Zadružni dom na Humu v preteklosti ni predstavljal le gospodarskega in kulturnega centra vasi, temveč je z leti prerasel v pojem priljubljene diskoteke, kjer so se srečevali mladi s celotne Primorske. Razstava je nastala na pobudo in s sodelovanjem VS Hum.

Zadružni dom Hum

Lokacija: Grad Dobrovo