Vila bart 02mala

Pisna dediščina: kako jo ohranjamo in restavriramo

Objavljeno 29 mar 2018

Vabimo Vas na muzejski torkov večer

10. aprila 2018 ob 19. uri v Vilo Bartolomei

Odprtje razstave Pisna dediščina: kako jo ohranjamo in restavriramo in predavanje

Dr. Jedert Vodopivec Tomažič bo predstavila Center za konserviranje in restavriranje pisne in grafične dediščine, ki deluje v okviru Arhiva Republike Slovenije. Center skrbi tako za gradivo osrednjega nacionalnega arhiva in slovenskih regionalnih arhivov kot za drugo ogroženo slovensko pisno, grafično in likovno dediščino na papirju in pergamentu pri vseh zainteresiranih ustanovah ali posameznikih, ki hranijo in uporabljajo tovrstno dediščino ali upravljajo z njo. Mag. Blanka Avguštin Florjanovič pa nam bo v nadaljevanju ponudila vpogled v frančiškanske knjižnice,njihove vezave ter znanja, ki nam jih take knjižnice prinesejo. Med njimi ima posebno mesto tudi Škrabčeva knjižnica, ki deluje v samostanu na Kostanjevici v Novi Gorici.

Na razstavi bo na ogled tudi nekaj primerov knjižnega gradiva iz te knjižnice.

Sodelujeta: Dr. Jedert Vodopivec Tomažič in mag. Blanka Avguštin Florjanovič (Center za konserviranje in restavriranje pisne in grafične dediščine, Arhiv Republike Slovenije).

Pisna dediščina