Img 5001a

Časopis na meji / Giornale di frontiera Isonzo Soča

Objavljeno 11 okt 2017

Vabimo Vas na muzejski torkov večer

17. oktobra 2017 ob 19. uri na Grad Kromberk

Predstavitev in pogovor: Časopis na meji / Giornale di frontiera Isonzo Soča

Časopis na meji / Giornale di frontiera Isonzo Soča je začel izhajati v Gorici maja leta 1989, šest mesecev pred padcem berlinskega zidu. Časopis je tako po naslovu kot tudi po nekaterih prispevkih dvojezičen, njegova ambicija pa je predstavljati dve realnosti goriške: italijansko in slovensko. Izhaja na vsake tri mesece že skoraj trideset let in v 114-ih izdanih številkah so avtorji prispevkov razmišljali o političnih, kulturnih in socialnih problemih Goriške, posebno pa je bil časopis s razvojem usmerjen v zgodovino tega prostora na tej in drugi strani meje, zato je dobil vzdevek »Razpršeni muzej dvajsetega stoletja«.

Z novinarjem in odgovornim urednikom Soča Isonzo Dariom Stasijem se bo pogovarjal odgovorni urednik Novega glasa Jurij Paljk.

Isonzo Soča